Wspieramy akcje – Dlaczego Filonek?

admin
30 października 2015
1 komentarz

Na portalu Polak Potrafi ruszyła właśnie akcja zbierania pieniędzy na druk bajek i opowiadań dla dzieci chorych na cukrzycę i ich przyjaciół. Bajki napisała pani Anna Urbanowicz-Bagniuk, której córka jest chora na cukrzycę. Autorka jest edukatorem diabetologicznym. Prowadzi szkolenia w placówkach oświatowych w oparciu o bajkoterapię.

Bajki mają pomagać zarówno dzieciom w radzeniu sobie z cukrzycą, jak i rodzicom, którzy często czują się osamotnieni w obliczu choroby, nie wiedzą, jak o cukrzycy rozmawiać z dzieckiem i z jego znajomymi. Książka pomoże poradzić sobie z pierwszym strachem po usłyszeniu diagnozy i pokaże, że „słodkie dzieci” nie muszą rezygnować z realizacji swoich marzeń.

Więcej informacji pod adresem: https://polakpotrafi.pl/projekt/dlaczego-filonek

Komentarze

Jedna odpowiedź do “Wspieramy akcje – Dlaczego Filonek?”

  1. karolina gleinert pisze:

    Bajki autorstwa Anny Urbanowicz-Bagniuk, które bardzo szybko i przyjemnie się czytało. Możemy w książce przeczytać o codziennym życiu, które jest pełne dobroci, radości i mądrości. To wszystko co dobre kończy się w momencie, które bohaterowie dowiadują się o chorobie przewlekłej, czyli cukrzycy. Najbardziej to przeżywają dzieci, które potrzebują największego wsparcia drugiej osoby.

    Bajki autorstwa Anny Urbanowicz-Bagniuk to fajny zbiór, który przynosi i buduję wsparcie dla dzieci i ich rodzicom, w momencie kiedy dowiadują się o nowej chorobie cukrzycy, jak ich życie zmienia się o 180%, wracają na nową drogę życia. Te wszystkie emocje, wsparcie dla nich, daje im dużo siły, które później owocują pięknymi chwilami oraz momentami. To cudowne jak autorka to wszystko przekazuje swoim czytelnikom. Miłej lektury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *