Wczesne wykrycie sposobem na wygraną walkę z cukrzycą typu 2

admin
4 stycznia 2013
brak komentarzy

Wzmożone pragnienie, zmęczenie, zaburzenia widzenia i suchość w ustach. Jeśli masz te objawy, wybierz się do lekarza, ponieważ mogą być one symptomami poważnej choroby, cukrzycy!

Lekarze jednogłośnie zwracają uwagę na niepokojący fakt – wielu z ich pacjentów całymi latami żyje z cukrzycą typu 2, nie wiedząc, że są na nią chorzy. Zwykle to, że pacjent cierpi na cukrzycę, wychodzi na jaw podczas kompleksowych badań. Szczególnie narażone na atak choroby są osoby z nadwagą oraz otyłe, ponieważ występuje ścisły związek między zbędnymi kilogramami a cukrzycą. Gdy ciało przybiera na wadze, pojawić się może stan przedcukrzycowy lub upośledzona tolerancja glukozy, a stąd, jeśli pacjent nie podda się leczeniu, już tylko krok do cukrzycy typu 2. Najbardziej zagrożeni chorobą są Latynosi i Afroamerykanie, osoby po 45. roku życia, ci, w których rodzinie cukrzyca już wystąpiła, , nadciśnieniem oraz chore na cukrzycę ciężarnych.

Czym jest Cukrzyca?

Ciało zaczyna ignorować produkowaną przez siebie insulinę i nie jest w stanie jej wykorzystać, co stanowi poważny problem, ponieważ insulina jest niezbędna do przetwarzania glukozy w energię. Lekarze starają się pomóc diabetykom, zalecając im dietę, ćwiczenia oraz odpowiednie lekarstwa. Często oznacza to dla pacjenta prawdziwą rewolucję, gdyż wiąże się z całkowitą zmianą dotychczasowego stylu życia. Jednak warto trochę się pomęczyć, ponieważ 30 minut aerobiku pięć razy w tygodniu jest w stanie poprawić wrażliwość organizmu na insulinę. Pomaga także zbilansowana dieta oraz liczenie kalorii i ograniczanie węglowodanów. Odpowiednia waga ciała jest więc kluczowa dla zdrowia.

Konsekwencje

Cukrzyca może także prowadzić komplikacji, jak choroby serca, zawał, wysokie ciśnienie krwi, ślepota i choroby nerek. Inne oznaki cukrzycy, na które trzeba uważać, to wzmożony głód, trudno gojące się rany i siniaki, częste oddawanie moczu oraz powracające infekcje skóry, dziąseł lub pęcherza. Jak dbać o zdrowie i chronić się przed cukrzycą? Lekarze zachęcają do corocznych badań kontrolnych, dzięki którym można wcześnie wykryć cukrzycę typu 2 i wyleczyć ją.

Warto więc regularnie badać swój stan zdrowia, ponieważ szybko wykrytą cukrzycę typu 2 można wyleczyć w bardzo prosty sposób – zmieniając styl życia.

Podobne Posty
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *