Suplementy dla diabetyka

admin
15 sierpnia 2013
brak komentarzy

Cukrzyk może wspomóc się wieloma różnego typu suplementami diety, jest na naszym rynku wiele tego typu specyfików. Istnieją różnego rodzaju tabletki pomagające osobom chorującym na cukrzycę żyć zdrowiej. Mamy na przykład do wyboru preparaty witaminowe, zawierające wiele składników mineralnych, z wyciągami roślinnymi, które wspomagają nas w utrzymaniu prawidłowych cukrów, które mogą nam pomóc w leczeniu naszego schorzenia. Zawierają liście białej morwy, co wpływa korzystnie na spalanie węglowodanów, na nasz zaburzony metabolizm. Normalną, prawidłową wagę może nam zapewnić, czy raczej wspomóc nas w jej utrzymaniu może kora cynamonowca cejlońskiego. Owoce winogron  pozytywnie wpłynąć mogą na nasze naczynia krwionośne,  pomagają na idealne funkcjonowanie naszego układu krążenia. Witaminy z grupy B istotne są przy przemianach energetycznych, by prawidłowo funkcjonował nasz układ nerwowy, jak też przy zachowaniu dobrego widzenia, czy regulacji aktywności hormonalnej. Selen działa korzystnie na nasze paznokcie i włosy, cynk wpływa na przemianę węglowodanów.

Warto zadbać o nasze zdrowie, wspomagać się tym, co może nas wspomóc w leczeniu, co może wpłynąć korzystnie na nasze zdrowie i życie. Preparaty zawierające żeń –szeń pomagają regulować poziom glukozy we krwi, poprawiają sprawność fizyczną i psychiczną organizmu chorego. Biotyna zawarta w niektórych preparatach reguluje metabolizm cukru, chrom zaś wpływa pozytywnie na metabolizm insuliny i gospodarkę metaboliczną organizmu.

W przypadku cukrzycy często możemy mówić o niedoborze witamin i składników mineralnych. Konieczność stosowania diety może sprzyjać tym niedoborom. Poszczególne składniki mogą wspomóc leczenie, jak również zapobiec późniejszym powikłaniom, chronią przed ryzykiem miażdżycy. Niektóre obniżają stężenie glukozy we krwi, wzmagają działanie insuliny, pomagają przy niedoborach magnezu. Witaminy z grupy C i E zabezpieczają komórki przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

Żaden preparat jednak nie zastąpi prawidłowej diety, trzeba ściśle stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego naszą cukrzycę, brać sobie do serca rady naszego diabetologa. Przyjmować leki, stosować dietę, wstrzykiwać sobie odpowiednie dawki insuliny, mierzyć regularnie stężenie glukozy we krwi, jak też być w ruchu, bo wysiłek fizyczny u diabetyka jest niemniej ważny od leczenia. Wszelkie suplementy diety należy stosować mądrze, z głową, mają nam pomagać, a nie zastępować zdrowe odżywianie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *