Seks, taniec, zabawa a cukrzyca

admin
12 sierpnia 2013
brak komentarzy

Zbliżenie między kobietą a mężczyzną jest podobnym rodzajem wysiłku fizycznego jak bieganie czy aerobik, więc może doprowadzić do spadku stężenie glukozy we krwi. Warto o tym pamiętać, i przed aktem zabezpieczyć się odpowiednio, albo wziąć mniejszą dawkę insuliny, by nie doszło po stosunku do niedocukrzenia.

Zabezpiecz się!

Oczywiście osoby młode, dopiero rozpoczynające życie seksualne mogą mieć o wiele większe problemy niż osoba, która jest starsza i dojrzalsza. Dochodzą tu bowiem młodość, spontaniczność do głosu, jak też emocje, niejednokrotnie zaskakujące miejsca, nieplanowane spotkania. Trzeba jednak myśleć, o tym, co się robi, i pamiętać o możliwym zagrożeniu. Nie tylko młodość ma swoje prawa, cukrzyca również  daje często o sobie znać w takich sytuacjach, dlatego zanim wybierzemy się na randkę warto się przygotować. Zmierzyć stężenie glukozy we krwi, zjeść dodatkową porcję węglowodanów, na przykład kanapkę czy owoc, bądź też zmniejszyć ilość insuliny do posiłku wstrzykiwanej. Lepiej, by cukier nieznacznie się podwyższył, niż w trakcie współżycia dał o sobie znać.

Mylne domysły

Podobnie jest w przypadku zabawy, tańca, imprezy. Wiele osób chorujących na cukrzycę uważa, że jeżeli wypiją słodzone napoje w trakcie trwania dyskoteki, zabezpieczą się tym samym przed spadkiem cukru. Nic bardziej mylnego. Słodkie soki owocowe, napoje gazowane nie zapobiegną temu, co może się zdarzyć. Zbyt intensywny i długotrwały taniec, może przynieść całkowicie odwrotny skutek, od zamierzonego, ponieważ nie obniży poziomu glukozy, a go podniesie. W trakcie zabawy warto nie zapominać o tym, na co cierpimy i kontrolować swój cukier. Alkohol również wpływa niekorzystnie na nasze stężenie glukozy.

Podobne Posty
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *