Potencjalny hit wśród lekarstw ma dobre wyniki

admin
7 marca 2016
brak komentarzy

Firmy farmaceutyczne zawzięcie konkurują ze sobą, próbując wynaleźć lekarstwa na cukrzycę. Bardzo pożądane są środki, które poprawią zdolność organizmu do produkowania insuliny. Również i firma Novo Nordisk od dłuższego czasu pracuje nad lekarstwem podawanym raz w tygodniu, które miałoby wspomóc pracę trzustki. Badania kliniczne przeprowadzone niedawno potwierdzają zapewnienia przedstawicieli firmy odnośnie do skuteczności tego leku.

Udowodniona skuteczność

Portal FiercePharma upublicznił wyniki zaawansowanych badań substancji o nazwie semaglutide, którą podaje się raz w tygodniu w formie zastrzyku. Grupa osób badanych osiągnęła znacznie lepsze wyniki w teście A1c niż przed podjęciem leczenia, a dodatkowo osoby przyjmujące semaglutide więcej straciły na wadze, niż pacjenci przyjmujący placebo. W sumie trzy czwarte osób badanych, które na początku miały wyniki A1c na poziomie 8.1, zakończyły eksperyment z wynikami w granicach 6.5-7.

Semaglutide należy do grupy lekarstw znanych jako analogi GLP-1. Spowalniają one opróżnianie żołądka, przez co przedłuża się uczucie sytości. Dotychczas Novo Nordisk sprzedawało jedynie lekarstwo Victoza GLP-1, które teraz ma zostać zastąpione obiecującym nowym lekiem. Firma twierdzi, że  dzięki rzadkiemu przyjmowaniu nie będzie on powodować efektów ubocznych.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *