Mój glukometr

admin
12 sierpnia 2013
brak komentarzy

Używam go od wielu już lat, wcześniej miałam podobny, tej samej firmy. Nie otrzymałam go do testowania, za pierwszy zapłaciłam wówczas dla mnie niemałe pieniądze, ten drugi kupiłam również w aptece, na szczęście był w promocji, dużo tańszy, lepszy. Promocja owa polegała na tym, że musiałam zostawić tam ten starszy glukometr.  Jestem naprawdę zadowolona z niego, ponieważ jedyna sprawa, która mnie interesuje, to zakup pasków testowych, a do niego są najtańsze na rynku, jak też raz na jakiś czas, bardzo rzadko wymieniam w nim baterię, która kosztuje niewiele i nie wyczerpuje się szybko.

W zestawie do glukometru otrzymałam nakłuwacz, który przypasował mi idealnie, ponieważ nie ma w nim opcji zmieniania co chwilę lancetów, nie muszę tego robić, korzystam z niego tylko ja, więc nie ma żadnego ryzyka czy zagrożenia ze strony innych osób. Oprócz gleukometru i nakłuwacza w zestawie jest 10 pasków testowych na próbę, ale to akurat normalna procedura, w innych glukometrach, innych firm również otrzymujemy 10 pasków do sprawdzenia stężenie glukozy w naszej krwi.

Mamy dodatkowo 6 lancetów, bardzo przyzwoicie wykonane etui, czarne, na zameczek. W środku z łatwością zmieścimy glukometr, który zabezpieczony jest gumką, by się nie przemieszczał, nie przesuwał, tak samo nakłuwacz ma tutaj swoje miejsce i paski testowe. Jest też siateczkowy schowek na inne przydatne rzeczy.

W obsłudze niebywale prosty, właściwie bardzo szybko zaczynamy korzystać z niego „na pamięć”, nie jest to sprawa trudna i ciężka do opanowania. Mierzy cukier szybko i sprawnie, badanie trwa około 5 sekund. Pasek testowy wsuwamy w odpowiednie miejsce, dzięki czemu uruchamiamy urządzenie, odczekujemy, by w odpowiednim czasie nałożyć kropelkę krwi w pomarańczowe, a od niedawna w zielone, bo kolor pasków uległ zmianie, miejsce. Po chwili dowiadujemy się, jaki cukier mamy, wyciągamy zużyty już pasek testowy i wyrzucamy go do kosza.

Jeżeli chodzi o pamięć glukometru, to zapamiętuje on do 350 pomiarów, pozwala nam wyliczyć średnią z siedmiu, jak też czternastu dni, a nawet z całego miesiąca. Możemy zmierzyć cukier w każdym momencie, kiedy tylko sobie tego zażyczymy, w każdej chwili. Aparat posiada port podczerwieni, który pozwala na przesyłanie zachowanych wyników wprost do komputera. Daje nam znać, że zbyt małą kroplę krwi nałożyliśmy na pasek, albo też o innych źle wykonanych czynnościach. Na pewno musimy uważać na temperatury, jeżeli poddany jest zbyt dużej lub za niskiej temperaturze, pokaże nam odpowiedni znaczek, po włączeniu. Glukometr informuje, że do badania użyto testu z przekroczoną datą ważności oraz odpowiednio zaznacza otrzymany wynik. Przy pomocy samego testu paskowego można szybko sprawdzić wiarygodność uzyskanego wyniku porównując zabarwienie okienka kontrolnego na odwrocie testu paskowego ze skalą barwną na fiolce z testami.

Podobne Posty
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *