Ćwiczenia rehabilitacyjne w cukrzycy

admin
24 sierpnia 2013
brak komentarzy

Właściwie rehabilitacja u diabetyka powinna zacząć się już w chwili, gdy dana osoba dowiaduje się o swojej chorobie. Polegać ona powinna na regularnych ćwiczeniach, które pomogą wzmocnić osłabiony układ krążenia, pozwolą też podnieść wydolność organizmu, stanie się on silniejszy i mniej podatny na wszelkiego typu infekcje, bo jak wiadomo ruch to zdrowie. Jeżeli rozpoczniemy wcześnie i szybko ćwiczenia fizyczne, na pewno pomoże nam to w późniejszym okresie życia, ponieważ daje to lepsze rokowania, przy leczeniu i  rehabilitacji, jeżeli będzie ona potrzebna za kilka lat. Im lepiej wyćwiczony organizm, tym lepsza wydolność.

Na co uważać

Warto zwrócić się do poradni czy gabinetu, który zajmuje się rehabilitacją, w związku z powikłaniami, jakie występują u danej osoby, cierpiącej na cukrzycę, z następstwami tego schorzenia, jak też z różnego typu innymi dolegliwościami, z cukrzycą nie mającymi nic wspólnego. Powikłania dotyczące diabetyka mogą pojawić się w obrębie naczyń obwodowych, może wystąpić udar mózgu, choroba niedokrwienna albo zawał serca, jak też wiele, wiele innych.

Utartymi drogami

W każdym przypadku należy podążać za pewnego rodzaju schematami, utartymi szlakami, by rehabilitacja była skuteczna i dawała zadowalające wyniki. Współistnienie cukrzycy w tym wypadku może wiele zmienić, ponieważ należy wziąć pod uwagę stopień zaawansowania choroby, czy jest ona wyrównana, nie następują skoki cukru. Trzeba zwrócić również baczniejszą uwagę na powikłania, na to, jakich dokonały spustoszeń w organizmie, jak bardzo są one zaawansowane. Oczywiście należy w miejscu, do którego się zgłosi pacjent powiadomić o swoich chorobach, o cukrzycy, o schorzeniach współistniejących, o wszelkich powikłaniach, dolegliwościach, bólach. Wtedy lekarz będzie mógł dobrać idealne dla danej osoby zabiegi rehabilitacyjne.

Podobne Posty
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *