Cukrzyca w szkole

admin
24 października 2012
brak komentarzy

 

Szkoła nie musi byc koszmarem dla twojego dziecka. Wiele dzieci z cukrzycą typu pierwszego przeszło przez szkołę bez kłopotu. Jednak standard opieki dla cukrzyków w szkołach może się różnić i niektóre dzieci z cukrzycą musiały zmieniać szkoły, by być w lepszych warunkach szkolnych .Jeśli szkoła twojego dziecka nie rozumie jakiej opieki twoje dziecko potrzebuje, stosowne byłoby zorganizowanie rozmowy z pielęgniarką twojego dziecka.

Upewnij się, że twoje dziecko ma właściwa opiekę w szkole

Wszyscy wasi nauczyciele muszą być świadomi, że twoje dziecko choruje na cukrzycę. Powinni być świadomi jakim badaniom i leczeniu powinno być poddane wasze dziecko i powinni być poinformowani jak postępować w przypadku pojawienia wysokiego lub niskiego poziomu cukru u twojego dziecka. Jeżeli twoje dziecko potrzebuje osobistej opieki do radzenia sobie z cukrzycą, znalezienie szkoły, która potrafi zapewnić właściwy poziom opieki może być trudne.

Cukrzyca i lekcje wf-u

Jeżeli poziom cukru w krwi u twojego dziecka znajduje się w normie, zazwyczaj nie ma powodu, by unikało sportu.Upewnij się, że nauczyciel wf-u twojego dziecka wie, w jakich przypadkach udział w ćwiczeniach fizycznych nie jest bezpieczny dla dziecka. Nauczyciel powinien również pozwolić twojemu dziecku wykonać badanie krwi, jeśli uważa ono, że należy je zrobić. Miej jednak śwaidomość, że jeżeli twoje dziecko nie lubi sportu, może traktować wysoki lub niski poziom cukru jako wymówkę, by nie ćwiczyć.

Przekąski, badania i zastrzyki w szkole

Jeżeli twoje dziecko musi badać krew lub jeść o określonych porach, szkoła powinna to uszanować i pozwolić na to. Twoje dziecko powinno mieć zapewnione odpowiednie pomieszczenia do wykonywania testów krwi i zastrzyków. To nie powinny być toalety. Przedyskutuj ze szkołą jak twoje dziecko będzie radziło sobie z cukrzycą w czasie egzaminów.

Cukrzyca i nieobecności

Szkoła powinna uznać, że mogą pojawiać się okresy nieobecności twojego dziecka. Może to wynikać z wizyt u lekarza lub być związane z wysokim lub niskim poziomem cukru we krwi.

Jeżeli poziom cukru we krwi u twojego dziecka jest względnie dobrze kontrolowany, te nieobecności powinny być dosyć rzadkie. Jeśli twój syn lub córka jest często nieobecna, może to ujawniać szersze zagadnienie dotyczące jego lub jej emocjonalnego aspektu radzenia sobie z kontrolą cukrzycy. Można wziąć to pod uwagę, ale nie należy traktować tego jako reguły.

Przemoc i cukrzyca

Niestety wszystko, co może sprawiać, że dziecko wyróżnia się, może stać się celem przemocy. Nie można tolerować przemocy i szkoła powinna przedsięwziąć środki zapewniające zapobieganie przemocy.

Cukrzyca i wycieczki szkolne

Jeżeli twoje dziecko jest w stanie samo radzić sobie ze swoją cukrzycą, jednodniowe wycieczki i zwykłe podróżowanie nie powinny stanowić problemu. W przypadku dłuższych wycieczek szkoła powinna otrzymać zapewnienie, że dziecko będzie potrafiło zatroszczyć się o siebie. Jeśli twoje dziecko potrzebuje pomocy w aplikowaniu insuliny, wszystko może zależeć od tego, czy szkoła może zapewnić odpowiednią pomoc. Upewnij się, że cały personel szkoły jest świadomy cukrzycy twojego dziecka i wie jak z nią postępować.

Podobne Posty
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *