czy można wstrzyknąć insulinę w ramię?

Strona główna Dyskusje Insulinowi czy można wstrzyknąć insulinę w ramię?

Przeglądasz 8 postów - 1 do 8 (z 8 w sumie)
 • Autor
  Posty
 • #12409
  Cantarella
  Keymaster

  nurtuje mnie, czy można podać insulinę wstrzykując ją w ramie? Właśnie dzisiaj w taki sposób pielęgniarka wstrzyknęła mojemu tacie insulinę. Wiem, ze wstrzykuje się w brzuch lub w uda, ale ramię??? Tato leżał na boku, może nie chciało jej się odchylić kołdry? Tato jest obłożnie chory, nawet nie mówi i nie widzi. Nie może jej (pielęgniarce) zwrócić uwagi.Tak naprawdę nic nie może, jest całkowicie zależny od personelu ośrodka. Proszę o odpowiedź na moje pytanie. Z góry dziękuję.

  #12435
  Anna
  Keymaster

  Można, a nawet powinno się wstrzykiwać insulinę w ramię, w brzuch najszybciej dociera do organizmu, w ramie troszkę wolniej.

  #12531
  Ewa
  Keymaster

  Witam wszystkich! Mam cukrzycę i powiem wam że często wstrzykuję insulinę w ramię, to szybki i wygodny sposób .Jesli jestem w drodze i muszę dac zastrzyk wybieramwłaśnie to miejsce.

  #12634
  Anna autorka
  Keymaster

  witaj Ewo, pozdrawiam serdecznie 🙂

  #12749
  admin
  Keymaster

  Witam wszystkich, choruję 21 lat i jeśli chodzi o podawanie insuliny w rękę, ramię moja lekarka zabroniła mi.  Ja też czasem podaje bo jest mi najwygodniej i najszybciej podać właśnie w ramię ale nie powinno podawać się insuliny samemu w ramię, prawidłowo insulinę podaje się w fałdę która oddziela mięśnie. w ramię może podać nam ktoś kto zrobi fałdę i poprawnie poda pod skórę wtedy insulina dzała poprawnie, jeśli samemu podajemy wtedy igła dochodzi do mięśnia i insulina działa szybciej co hipoglikemię , przekonałam się sama i już rzadziej podaję w ramię poza tym uszkadza mięśnie ramion i szybciej wiodczeją.

  #12759
  Anna autorka
  Keymaster

  Karolino, jest taki sposób, że można samemu zrobić sobie insulinę w ramię, nie w mięsień, ale ja tego nigdy nie robiłam, w ramię insulinę podaje mi mąż

  #13592
  Emil
  Keymaster

  To ja bym chciał dopytać, jak juz w ramie t w jaki sposób sie ukuć?

  #13657
  admin
  Keymaster

  Wręcz powinno się wstrzykiwać w ramię moim zdaniem, ale ile ludzi tyle opinii 🙂

Przeglądasz 8 postów - 1 do 8 (z 8 w sumie)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć w tym temacie.