InsulCheck – nowość

admin
8 sierpnia 2013
brak komentarzy

Pojawił się na rynku związanym z cukrzycą ciekawy sprzęt, a mianowicie urządzenie zwane InsulCheck. Co to takiego, do czego służy i czy jest nam potrzebne? Postaram się odpowiedzieć na te podstawowe pytania.

Czym jest?

Jest to niewielkich rozmiarów urządzenie, które nakładamy na pen, czyli urządzenie do wstrzykiwania insuliny. Pozwala nam na to, byśmy zapomnieli o kolejnej iniekcji, ponieważ on nam o tym przypomni.

Dla kogo?

Jest to na pewno ważne dla osób, które maja problemy z pamięcią, łapią się na tym, że nie mogą sobie przypomnieć, czy przed posiłkiem wstrzykiwali sobie już raz insulinę czy też tego nie zrobili. Wiadomo, jakie skutki może mieć taka podwójna dawka insuliny, więc może faktycznie jest to coś, co polepszy nasze życie, jego komfort, pozwoli nam spokojnie spać, nie martwiąc się o to, co może się zdarzyć?

Jak działa?

Urządzenie to samodzielnie odmierza czas, jaki pozostał do kolejnej iniekcji, robi to automatycznie. Wystarczy nałożyć je na pen, co zajmuje dosłownie chwilkę. Wyświetlacz urządzenia jest wyrazisty, duży, pasuje do większości dostępnych na naszym rynku penów:

  • SoloSTAR®,  ClikSTAR® – Sanofi Aventis
  • NovoPen® 4, NovoPen® 3, FlexPen® – Novo Nordisk
  • HumaPen® LUXURA, HUMALOG®  – Eli Lilly

insulcheck

Daje nam znać, że wstrzyknęliśmy insulinę, zwiększa bezpieczeństwo, co również jest bardzo istotne w przypadku chorych na cukrzycę. Jest bardzo prosty w użyciu, nie koliduje z wykonaniem iniekcji. Warto rozważyć zakup owego urządzenia, jeżeli uważamy, że może nam się przydać i że jest potrzebny akurat nam, ponieważ mamy kłopoty z pamięcią i koncentracją. Minusem jest na pewno jego dosyć wysoka cena.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *