Cukrzyca i randki

admin
31 października 2012
brak komentarzy

Randki z cukrzykiem niczym nie różnią się od randek z nie cukrzykiem.

Bez względu na to czy randki są dla ciebie radosne, czy też powodują nerwowe poruszenie, cukrzyca jest jedną z tych rzeczy, o której trzeba pomyśleć podczas randek, ale w sumie nie powinno ona być przeszkodą. Przeprowadzimy Cię przez niektóre z rzeczy, które warto wziąć pod uwagę , żeby wykorzystać jak najlepiej czas randek z cukrzycą.

Kiedy powiesz partnerowi o swojej cukrzycy?

Decyzja o powiedzeniu o twojej cukrzycy będzie wynikiem twoich osobistych preferencji oraz  będzie uzależniona od Twojego systemu przyjmowania leków. Jeśli przyjmujesz insulinę, lub inne leki na hipoglikemię, dobrym pomysłem będzie poinformowanie Twojego partnera o cukrzycy już na samym początku. Jeśli przyjmujesz inne leki to masz więcej czasu i swobody, aby wybrać odpowiedni moment.

Cukrzyca, randka i zastrzyki

Jeśli robisz sobie zastrzyki, dobrze będzie wyjaśnić tę potrzebę w dogodnym czasie, ponieważ niektórzy ludzie mogą być wrażliwi na widok igły. To może trochę potrwać zanim partner oswoi się z tą myślą, ale w większości przypadków, partner dostosowuje się do reżimu przyjmowania zastrzyków.

Czy moja cukrzyca ma znaczenie?

Chciałoby się powiedzieć: „nie, to nie ma znaczenia”, ale zależy to od tego, w jaki sposób radzisz sobie z cukrzycą i jakie są odczucia Twojego partnera wobec Twojej cukrzycy. Niektórzy ludzie będą naturalnie bardziej wrażliwy na Twoją cukrzycę niż inni. Powszechnym zjawiskiem wśród chorych na cukrzycę jest martwienie się o to, jak ich partner będzie reagował na ich chorobę. Mogą pojawiać się następujące pytania:

  • Jak wytłumaczyć, że mam to na całe życie?
  • Czy on / ona będzie martwić się o moje zdrowie w dłuższej perspektywie?
  • Czy on / ona ucieknie na kilometr, kiedy zobaczy moją pompę lub jak robię sobie zastrzyk?

W większości przypadków są to bezpodstawne obawy i często okazuje się, że im bardziej Ty akceptujesz swoją chorobę, tym większe są szanse, że Twój partner będzie w stanie to zrobić.

Co zrobić, jeśli partner jest zbyt zainteresowany moją cukrzycą?

Sporadycznie zdarza się, że ludzie z cukrzycą martwią się, że ich partner jest zbyt zaangażowany w ich cukrzycę. Z jednej strony jest to pozytywny znak, że mu zależy, ale jeśli staje się to dla Ciebie niewygodne to może trzeba znaleźć dobry moment, by wyrazić, jak to na ciebie wpływa i posłuchać, jak twój partner widzi te rzeczy.

Randki powinny być radosne, a nie stresujące. Tak długo, jak twój partner jest delikatny, wszystko powinno układać się jak w bajce.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *