Kosmetyki dla diabetyków

admin
29 lipca 2013
brak komentarzy

Choruję na cukrzycę typu pierwszego od wielu lat, ale nigdy nie słyszałam o tym, ze są specjalne kosmetyki przeznaczone dla diabetyków. Zupełnie zaskoczyła mnie ta informacja! Może warto spróbować, może są faktycznie dużo lepsze niż tradycyjne, skierowane do wszystkich? Jest balsam do ciała dla cukrzyka, który zawiera mocznik i witaminę C. Nawilża od razu skórę, szczególnie zniszczoną i suchą, łagodzi wszelkie podrażnienia i zmniejsza dziwne uczucie swędzenia, które często dotyka diabetyka. Działa przeciwgrzybicznie i  przeciwbakteryjnie, choć początkowo byłam nastawiona raczej negatywnie, teraz pomyślałam, że może warto go wypróbować?

Z tej samej serii można też wypróbować płyn do mycia stóp, a przecież każdy cukrzyk wie, że warto dbać o swoje stopy, szczególnie je pielęgnować i oglądać, by nie doszło do choroby, czy też nawet amputacji. To delikatne mydło zapewnia ochronę przeciwgrzybiczną, łagodzi podrażnienia, pozwala na poczucie świeżości. Warto korzystać z niego każdego dnia, by odpowiednio zadbać o stopy.

Jest też płyn do higieny intymnej, który stosowany regularnie chroni skórę przed infekcjami, zapobiega przesuszaniu śluzówek, nawilża i łagodzi podrażnienia. Pomaga poprawić komfort życia chorego.

Dostępne są również wszelkiego typu kremy, stworzone z myślą o cukrzykach, które pomagają szybszemu gojeniu się ran, a przecież wiadomo, że skaleczenie wszelakie u cukrzyka goją się o wiele dłużej niż u człowieka nie będącego obciążonym tym schorzeniem.

Skóra przed nałożeniem kremu powinna być oczyszczona i osuszona, specyfik należy wklepać w miejsce rany, chronić oczywiście oczy, nie używać na błony śluzowe. Wspomaga proces gojenia.

Są też kremy do pielęgnacji stóp, mają przyjemny zapach, likwidują mało komfortowe uczucie nieświeżości stóp, przykry zapach również znika dzięki używaniu kremu. Hamuje rozwój bakterii i działa przeciwzapalnie. Zapewnia gładka skórę i chroni przez grzybicą stóp.

Jest też na rynku preparat przeciw paradontozie i krwawieniu dziąseł. To żel do mycia zębów, specjalnie dla diabetyków stworzony i opracowany. Pomaga w regeneracji podrażnionych dziąseł, wzmacnia ich odporność, chroni przed próchnicą, może być stosowany przez osoby, które nie tolerują w paście do zębów fluoru.

Istnieje cała masa specyfików opracowanych i stworzonych specjalnie z myślą o diabetykach,  ale na ile one są skuteczne, dobre, w regularnym stosowaniu oczywiście, bo wiadomo, że od razu, po jednym użyciu nie odczujemy zmiany, musimy przekonać się sami. Osobiście nie miałam jeszcze z nimi do czynienia, ale nad kupnem kilku z nich na pewno się zastanowię, ponieważ warto dbać o swoje ciało, szczególnie w przypadku cukrzyka, który może być narażony na wszelkiego typu powikłania związane ze swoją chorobą.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *