insulinowi.pl Dyskusje Insulinowi Twoje życie z cukrzycą

Twoje życie z cukrzycą

Otagowano: 

Ten temat zawiera 10 odpowiedzi, ma 6 głosów, i był ostatnio uaktualniony  Marcinex30 1 rok, 5 miesięcy temu.

Przeglądasz 11 postów - 1 do 11 (z 11 w sumie)
  • #12267 Autor: admin
    Odpowiedź 5 lutego 2013 na 20:54

Jedni myślą, że życie z cukrzycą jest ciężkie ale nie zdają sobie sprawy, że osoby, którę cierpią na tą chorobę mogą żyć jak normalni ludzie. Opowiedz swoją historię o Twojej chorobię i przekonaj innych, że życie z cukrzycą to nic złego

#12382 Autor: Marek
    Odpowiedź 5 maja 2013 na 13:53

Jestem na lekach i insulinie /2 rodzaje/ . Czy jest możliwe aby u mnie metformax działał a glucophagy nie . Skład jest identyczny a jednak wyniki pomiaru cukru diametralnie inne . Diabetolog uważa że to niemożliwe a u mnie tak jest.Pozdrawiam wszystkich „słodkich”.Marek

#12532 Autor: Ewa
    Odpowiedź 11 czerwca 2013 na 19:17

Marku jest to możliwe sama miałam podobną sytuację. Lekarz jednak mnie posłuchał i mogłam brac wybraną przez siebie insulinę. czase te same rodzaje leków na organizm działają inaczej. pozdrawiam

#12598 Autor: snowbird
    Odpowiedź 7 lipca 2013 na 10:32

..może ktoś napisze na temat życia z cukrzycą w samotności – został opuszczony przez partnera lub partnerkę z powodu zdiagnozowanej cukrzycy?

#12633 Autor: Anna autorka
    Odpowiedź 18 lipca 2013 na 10:57

mogę spróbować, ale niewiele wiem na ten temat, jeżeli chciałby ktoś o tym opowiedzieć mi prywatnie, mogę napisać artykuł o samotności cukrzyka mój adres e-mail to asymaka@o2.pl

#12698 Autor: Candy87
    Odpowiedź 15 sierpnia 2013 na 16:53

Cześć,

interesuje mnie temat cukrzycy z dwóch powodów. Po pierwsze sama jestem cukrzykiem od wielu lat, po drugie postanowiłam napisać prace magisterską na temat życia z cukrzycą.
    Dlatego zwracam się do Was o pomoc w zebraniu materiałów potrzebnych do napisania mojej pracy. Poniżej zamieszczam link do kwestionariusza ankiety internetowej z prośba o jej wypełnienie.

https://docs.google.com/forms/d/1B8T0HgsD9R5TVK1OSqiP3RqiuLgw4H-Y5mB39P6DoYI/viewform

Życzę pomyślności
    Candy.

#12848 Autor: renata langowska
    Odpowiedź 3 listopada 2013 na 12:37

witajcie

ostatnio poszlam spac w piatek a obudzilam sie w sobote w nocy-)i pierwsze co zrobilam to pozarlam doslowniepozarlam pol sloika nutelli wilczy glodna slodkosci dobija mnie,moj wzrok zszedl na psy widze coraz gorzej,czyraki jakie pojawiaja mi sie na ciele(wszedzie) i ten nieustanny swiad narzadow plciowych ;robilam badania cukru-wyszly w normie.lekarze uznali ze nie mam cukrzycy i wszystko jest i nikt mnie nie leczy.prosz pomozcie.jest ze mna coraz gorzej inie wiem co mam juz robic;pozdrawiam serdecznie.CZekam, na jakiekolwiek rady .jestem bezsilna .gdzie isc po pomoc?

#12943 Autor: Natalia B
    Odpowiedź 27 grudnia 2013 na 18:48

Witajcie!

Życie z cukrzycą polega na kontrolowanie swoich cukrów oraz siebie.

Ja mam cukrzycę od niedawna, ale co nie co mogę wam powiedzieć.

Nie jest Mi z Nią łato, ale muszę Sobie radzić. Gdyby ktoś obcy spotyka Mnie na ulicy, wcale nie wie, o tym, że ja mam cukrzycę, wcale się nie domyśla, że jestem chora.

Na początku bałam się wszystkiego, Myślałam, że sobie nie poradzę, ale wszystko jest inaczej jakoś daję rade, choć raz jest pod górkę, a raz z górki. ” Słodziaki” dajemy radę

Pozdrowienia Natalia

#13020 Autor: anonimowa
    Odpowiedź 18 lutego 2014 na 13:10

Świetne podejście Natalia B. Ja też uważam, że da się z tym normalnie żyć. To prawda, że trzeba się bardziej kontrolować, ale sama dieta dla cukrzyków nie jest taka zła. Trochę systematyczności i „charakteru” jest potrzeba, zresztą jak we wszystkim w życiu.

#13037 Autor: Justyna
    Odpowiedź 2 marca 2014 na 16:50

Mam na imię Justyna i jestem cukrzykiem od ok. 5 lat. Mam starsza siostrą która też jest chora. Wspieramy się nawzajem i nie dajemy przeciwnościom losu. Tam na górze – w niebie miało juz tak dla tego to my – zwracam się też do innych chorych osób zostaliśmy chorzy…

Jeśli jesteście ciekawi jak jest u mnie to zapraszam na moją pocztę, chętnie odpisuje na wasze pytania. :)) Mój email to : justyna727272@wp.pl

#13661 Autor: Marcinex30
    Odpowiedź 15 czerwca 2016 na 18:00

Nikomu nie jest łatwo, ale wsparcie rodziny i odpowiednie podejscie do zycia pomaga 🙂

Przeglądasz 11 postów - 1 do 11 (z 11 w sumie)

Nie będzie publikowany

Odpowiedź

Możliwość komentowania jest wyłączona.