insulinowi.pl Dyskusje Insulinowi DIETA CUKRZYCOWA

DIETA CUKRZYCOWA

Otagowano: 

Ten temat zawiera 10 odpowiedzi, ma 5 głosów, i był ostatnio uaktualniony  Marcinex30 1 rok, 5 miesięcy temu.

Przeglądasz 11 postów - 1 do 11 (z 11 w sumie)
  • #12662 Autor: CUKRZYK
    Odpowiedź 5 sierpnia 2013 na 11:39

WITAM

Napiszcie, jak wygląda wasz jadłospis dzienny.Ja oprócz węglowodanów w postaci pieczywa nie jem innych, a mam straszne wahania cukru.Rano potrafię mieć nawet 300.

#12697 Autor: Candy87
    Odpowiedź 15 sierpnia 2013 na 16:46

Cześć,

wahania cukru nie zależą wyłącznie od tego jesz, ale również od Twojej aktywności w ciągu dnia, czy też stresu. Jest jeszcze taka kwestia od jak dawna chorujesz na cukrzycę, bo może te wahania wynikają z tego że jeszcze nie zdołałeś wypracować dla siebie odpowiedniego dawkowania insuliny a  takie unormowanie cukrów wymaga czasu i określenie zapotrzebowania zarówno na ilości spożywanego jedzenia jak i podawanej insuliny.

Może masz kłopot z efektem brzasku? Warto by było skonsultować to z lekarzem i zrobić pomiary poziomu cukru w nocy co godzinę, aby zorientować się kiedy wzrasta a kiedy spada twój poziom cukru w czasie nocy.

Co do węglowodanów, to są one również w diecie potrzebne. Cokolwiek jemy ważne jest aby jeść to z umiarem.

Każdy cukrzyk może się powymądrzać tu na swój temat, jednak do każdego trzeba podejść indywidualnie, bo każdy a nas inaczej reaguje i na leczenie insuliną, dietą, jak i wysiłek fizyczny.

#12699 Autor: Anna autorka
    Odpowiedź 16 sierpnia 2013 na 20:03

Candy, nic dodać nic ująć, pozdrawiam serdecznie 🙂

#12710 Autor: Emilka
    Odpowiedź 20 sierpnia 2013 na 14:44

Dzięki Candy 🙂 dieta cukrzycowa wcale nie musi oznaczać czegoś strasznego, wystarczy trochę zdrowego rozsądku i dobrego podejścia 🙂

#12724 Autor: Aneta
    Odpowiedź 29 sierpnia 2013 na 14:23

Cześć,

ja musiałam skontaktować się ze specjalistą, gdyż moja choroba nie pozwalała mi schudnąć, a miałam poważne problemy z nadwagą. Musiałam zmienić zupełnie swoje nawyki żywieniowe. Przede wszystkim musiałam wyeliminować cukier ze swojej diety na rzecz produktów o niskim indeksie glikemicznym, a przede wszystkim warzyw bogatych w błonnik. Wybierałam owoce o niższej zawartości cukru, takie jak grapefruity, melony czy arbuzy. Unikałam również produktów wysoko przetworzonych, na rzecz świeżych jak i tłuszczów zwierzęcych.
    Na szczęście udało mi się wyleczyć z nadwagi, dodam że nie było łatwo, były dni wzlotów jak i upadków, ale rodzina jak i lekarz pomogli mi, byli ze mną.

Dziś czuję się świetnie,stwierdzam, że będąc cukrzykiem jest możliwe 🙂

Pozdrawiam,
    Aneta, łódź

#12727 Autor: Dorota Błachut
    Odpowiedź 30 sierpnia 2013 na 18:59

Cześć

mam Cukrzycę a mam problem z wagą nie  mogę schudnoć prubuje wiele sposobów i żadnych skótków to nie daje co wy byście poradzili proszę o radę 🙂

Pozdrawiam Dorota z Twardorzeczki 🙂

#12747 Autor: karolina
    Odpowiedź 1 września 2013 na 20:56

Witajcie, ja też mam problem choruję na cukrzycę 21 lat i nie mogę przytyć mam 163 wzrostu ważę 46kg wiem 35 lat, lekarka poleciła mi od czasu do czasu wprowadzać sobie produkty kaloryczniejsze ale to nic nie dało jestem oprócz tego mam nerwicę i ona mnie czasem bardziej podjada. Czy jest ktos kto mógłby mi coś podpowiedzieć lub polecić może jest ktoś kto ma ten sam problem.

#12748 Autor: karolina
    Odpowiedź 1 września 2013 na 21:06

Pani Doroto, nie wiem jak długoo Pani walczy z otyłością i co pani stosuje,  moze powiem co ja zaobserwowałam jestem szczupła kiedyś miałam problem z tętnem był za wysoki lekarz polecił mi systematycznie uprawiać jakiś sport więc zaczęłam dwa razy w tygodniu biegać ok 50 minut, to był okres ok 4 miesięcy i podczas tego czasu jadłam wszystko to samo co zawsze i nawet nie zauważyłam że tak szybko schudła, wierzę że można osiągnąć swój cel jeśli bardzo zależy z odpowiednią dietą indywidualnie wskazaną przez specjalistę. ja zakończyłam tak systematyczne bieganie, teraz od czasu do czasu raz w tygodniu też 50 minut biegnę lub jeżdżę rowerem.

#12758 Autor: Anna autorka
    Odpowiedź 6 września 2013 na 10:31

Karolino, niestety nie pomogę w tej kwestii,jedyne, co mogę powiedzieć, to to, że trzymam kciuki i życzę nabrania kilogramów 🙂  Gdybyś chciała porozmawiać, jestem do dyspozycji, zawsze z dobrym słowem 🙂

#13012 Autor: Arek
    Odpowiedź 11 lutego 2014 na 14:28

Witam!

Jeżeli chodzi o dietę to mi i moim bliskim pomagają produkty VEMMA. Kiedy po raz pierwszy zaproponowano mi tę suplementację i ten produkt nie wierzyłem w rezultaty! Jednak zdrowie jest najważniejsze!!! Zaproponowano mi żebym zrobił badania krwi i moczu przed i po upływie 3 miesięcy od picia produktu! Zrobiłem to porównałem wyniki i jestem w szoku!!! Zagłebiłem się i poszerzyłem wiedzę na temat produktów i mogę śmiało z czystym sumieniem polecić je innym!!!  Jeżeli chce ktoś więcej informacji na ten temat, chętnie pomogę!!! Pozdrawiam!

#13662 Autor: Marcinex30
    Odpowiedź 15 czerwca 2016 na 18:01

Koniecznie trzeba skonsultowac taka diete z lekarzem

Przeglądasz 11 postów - 1 do 11 (z 11 w sumie)

Nie będzie publikowany

Odpowiedź

Możliwość komentowania jest wyłączona.