insulinowi.pl Dyskusje Insulinowi czy można wstrzyknąć insulinę w ramię?

czy można wstrzyknąć insulinę w ramię?

Ten temat zawiera 7 odpowiedzi, ma 3 głosy, i był ostatnio uaktualniony  addamek1988 1 rok, 11 miesięcy temu.

Przeglądasz 8 postów - 1 do 8 (z 8 w sumie)
  • #12409 Autor: Cantarella
    Odpowiedź 9 maja 2013 na 05:17

nurtuje mnie, czy można podać insulinę wstrzykując ją w ramie? Właśnie dzisiaj w taki sposób pielęgniarka wstrzyknęła mojemu tacie insulinę. Wiem, ze wstrzykuje się w brzuch lub w uda, ale ramię??? Tato leżał na boku, może nie chciało jej się odchylić kołdry? Tato jest obłożnie chory, nawet nie mówi i nie widzi. Nie może jej (pielęgniarce) zwrócić uwagi.Tak naprawdę nic nie może, jest całkowicie zależny od personelu ośrodka. Proszę o odpowiedź na moje pytanie. Z góry dziękuję.

#12435 Autor: Anna
    Odpowiedź 16 maja 2013 na 19:48

Można, a nawet powinno się wstrzykiwać insulinę w ramię, w brzuch najszybciej dociera do organizmu, w ramie troszkę wolniej.

#12531 Autor: Ewa
    Odpowiedź 11 czerwca 2013 na 19:00

Witam wszystkich! Mam cukrzycę i powiem wam że często wstrzykuję insulinę w ramię, to szybki i wygodny sposób .Jesli jestem w drodze i muszę dac zastrzyk wybieramwłaśnie to miejsce.

#12634 Autor: Anna autorka
    Odpowiedź 18 lipca 2013 na 10:59

witaj Ewo, pozdrawiam serdecznie 🙂

#12749 Autor: karolina
    Odpowiedź 1 września 2013 na 21:21

Witam wszystkich, choruję 21 lat i jeśli chodzi o podawanie insuliny w rękę, ramię moja lekarka zabroniła mi.  Ja też czasem podaje bo jest mi najwygodniej i najszybciej podać właśnie w ramię ale nie powinno podawać się insuliny samemu w ramię, prawidłowo insulinę podaje się w fałdę która oddziela mięśnie. w ramię może podać nam ktoś kto zrobi fałdę i poprawnie poda pod skórę wtedy insulina dzała poprawnie, jeśli samemu podajemy wtedy igła dochodzi do mięśnia i insulina działa szybciej co hipoglikemię , przekonałam się sama i już rzadziej podaję w ramię poza tym uszkadza mięśnie ramion i szybciej wiodczeją.

#12759 Autor: Anna autorka
    Odpowiedź 6 września 2013 na 20:07

Karolino, jest taki sposób, że można samemu zrobić sobie insulinę w ramię, nie w mięsień, ale ja tego nigdy nie robiłam, w ramię insulinę podaje mi mąż

#13592 Autor: Emil
    Odpowiedź 9 września 2015 na 13:59

To ja bym chciał dopytać, jak juz w ramie t w jaki sposób sie ukuć?

#13657 Autor: addamek1988
    Odpowiedź 17 maja 2016 na 00:18

Wręcz powinno się wstrzykiwać w ramię moim zdaniem, ale ile ludzi tyle opinii 🙂

Przeglądasz 8 postów - 1 do 8 (z 8 w sumie)

Nie będzie publikowany

Odpowiedź

Możliwość komentowania jest wyłączona.