insulinowi.pl Dyskusje Insulinowi cukrzyca a zaćma

cukrzyca a zaćma

Ten temat zawiera 1 odpowiedź, ma 1 głos, i był ostatnio uaktualniony  Iwona 5 miesięcy temu.

Przeglądasz 2 posty - 1 do 2 (z 2 w sumie)
  • #13720 Autor: Daria
    Odpowiedź 28 grudnia 2016 na 17:54

Hej . Niestety cukrzyca , którą obecnie mam , przyczyniły się do tego ze mam zaćmę . Byłam u lekarza okulisty , oczywiscie potrzebny jest zabieg , Niestety czas oczekiwania na zabieg z nfzu to jest jakas porażka . Dostałam termin za 2 lata ;/ Do tego czasu mogę już dawno oślepnąć . I ostatnio natknęłam się na coś takiego jak zabieg w ramach dyrektywy transgranicznej . Okazało się ze w moim cudownym krakowie przeprowadza się w optegrze badania kwalifikacyjne , a potem na wyjazd do czech do kliniki lexum w ostravie czeka sie dosłownie od 2-3 tygodni 🙂 jedyny koszt jaki ponosimy to transport , obecnośc bliskiej osoby towarzyszącej , oraz opieka medyczna , i jest to dosłownie kilkaset zł , reszte ma obowiązek zwrocić nfz . Miał ktoś moze tak zabieg przeprowadzany w ramach dyrektywy transgranicznej ? Jak to tak serio wygląda ? Po jakim czasie NFZ zwraca pieniadze ?

#13751 Autor: Iwona
    Odpowiedź 25 kwietnia 2017 na 12:59

Hej . Ja czekałam na zwrot 2 miesiące . Dostajesz 2200 zł za jedno oko , wiec za oba oczy dostaniesz jakieś 4400zł . Przynajmniej ja tak miałam . Poza tym tez miałam zabieg usunięcia zaćmy w Lexum w Ostravie i dobrze ,ze się zdecydowałam,dostałam bardzo dobrą soczewkę zaawansowana  . Pod koniec czerwca mają wprowadzić w Polsce zmiany w służbie zdrowia , wiec na dobrą sprawę jest to ostatni moment by się zdecydowac i nie płacic za taki zabieg w całości . Potem by mieć zabieg w krótkim terminie będzie juz trzeba w całości zapłacic

Przeglądasz 2 posty - 1 do 2 (z 2 w sumie)

Nie będzie publikowany

Odpowiedź

Możliwość komentowania jest wyłączona.