Dołącz do nas i pobieraj bezpłatny newsletter

Lantus insulina

Wadą tego leku jest moim zdaniem chyba tylko to, że nie należy do tanich, ale ponieważ życie mam tylko jedno, podobnie jak zdrowie, gdy lekarz postanowił zmienić mi Insulatard na Lantus, nie wahałam się ani chwili. W moim przypadku dochodziło do nocnych hipoglikemii, niedocukrzeń, ponieważ Insulatard ma takie właściwości. Lantus nie ma w żadnym momencie szczytu działania, równomiernie rozkłada się na dwadzieścia cztery godziny i tym samym do nocnych niedocukrzeń dochodzić nie powinno. Ponadto jakiś czas temu totalnie rozregulowały się moje cukry, wylądowałam w szpitalu i wtedy to lekarz prowadzący postanowił, że spróbujemy Lantus. Lamnie to była najlepsza decyzja możliwych, podobnie jak ta, że na początku choroby wybrałam Humalog, a nie Actrapid, ale o tym może innym razem.

Dla każdego coś innego

Każdy organizm jest inny, insulina powinna być bardzo starannie dobierana przez diabetologa, pamiętajmy o tym, chciałam tylko podzielić się z Wami swoimi spostrzeżeniami, swoim doświadczeniem z cukrzycą.

Czym jest insulina Lantus?

„Lantus jest roztworem do wstrzykiwań zawierającym insulinę glargine.” Cytuje tutaj fragment z ulotki leku.  Czym jest ta dziwnie brzmiąca insulina? Zmodyfikowaną insuliną, niezwykle podobną do ludzkiej. Lantus używany jest po to, by obniżyć stężenie glukozy we krwi, tak dorosłych, jak młodzieży, i dzieci powyżej szóstego roku życia. Insulina glargine stale i na długi okres czasu zapewnia nam obniżenie cukru we krwi.

Konsultacja u lekarza

Pamiętajmy, że to lek i należy uważać, gdy się go stosuje, obserwować swoje reakcje, gdy zaczynamy z niego korzystać, pod nadzorem lekarza oczywiście. Musimy mierzyć cukier, kontrolować swoją cukrzycę, gdy zaczynamy stosować jakikolwiek nowy lek. Gdy wybieramy się podróż pamiętajmy o zapasie insuliny, jak też o dodatkowych igłach, nie zapominać o posiłkach, ich stałych porach i regularnym jedzeniu.

Po obserwacji pacjenta lekarz indywidualnie dla każdej osoby chorującej na cukrzycę ustali ilość jednostek, jakie należy wstrzykiwać danego dnia, a właściwie tuż przed snem. Zależeć to będzie od wielu czynników, na pewno od trybu życia, czy żyjemy aktywnie, czy raczej prowadzimy siedzący tryb życia, od naszych cukrów, od tego, ile jednostek do tej pory wstrzykiwaliśmy sobie, czy dbamy o swój organizm, zapewniając mu niezbędna ilość węglowodanów i wartości odżywczych.

Lantus wstrzykuje się raz na dobę, zawsze o tej samej, stałej porze, podskórnie.

Oceń:
2
0
Komentarzy 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *