Dołącz do nas i pobieraj bezpłatny newsletter

Dobre wieści dla fanów stewii

Znany i lubiany słodzik stewia, który jest wytwarzany z rośliny o tej samej nazwie, jest dobrą alternatywą dla cukru. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że jest od niego o wiele lepszy! Nie dość, że jest od niego o wiele słodszy, to jeszcze jest zupełnie pozbawiony kalorii i nie wywołuje chorób zębów. Naukowcy z Cornell University zafundowali mu ostatnio nie lada metamorfozę, dzięki której z pewnością przybędzie mu jeszcze więcej fanów.

Koniec z goryczą

Badaczom udało się usunąć jedną z molekuł i tym samym pozbyć się charakterystycznego gorzkawego posmaku stewii, który odpychał wiele osób. Następnie naukowcy dodali nową wersję stewii do soku pomarańczowego i z zachwytem cieszyli się nowym smakiem. Mają nadzieję, że znajdzie się wielu entuzjastów odmienionej stewii.

Zdrowa i smaczna

Stewia to idealne rozwiązanie dla diabetyków, ponieważ nie zawiera kalorii ani węglowodanów.  Jest nie tylko alternatywą dla cukru, lecz jest także zdecydowanie zdrowsza niż większość sztucznych słodzików, których wpływ na nasze zdrowie nie jest obojętny. A nowej, smaczniejszej wersji stewii życzymy dużego sukcesu!

Oceń:
0
0
Komentarzy 0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *